Kommenteeri

2025. aasta rahvusvaheline digihumanitaaria konverents „Digitaalsed unistused ja praktikad” toimub ERMis

Põhja- ja Baltimaade digihumanitaaria organisatsiooni DHNB aastakonverents toimub 5.–7. märtsini Tartus ERMis. 3.–4. märtsil on kavas seminaripäevad, millest üks on pühendatud muuseumivaldkonnale.

DHNB 2025 konverentsi peateema „Digitaalsed unistused ja praktikad” keskendub digihumanitaaria visioonile ja praktikale, et mõtestada digitaalsete andmekogude ja teaduse väärtust ühiskonnale. Ajastule omaselt pööratakse erilist tähelepanu tehisintellekti kasutusvõimalustele humanitaarteadustes ning andmekogude ja digitaalsete materjalide analüüsimisel. Konverentsil peetakse enam kui 100 ettekannet, peaesinejad on Maciej Eder, Andrea Kocsis ja Meelis Kull.

3. märtsi muuseumiteemalise seminari „Innovations and New Interactions through Digital Cultural Heritage in GLAM Sector” keskmes on digitaalsete materjalide kasutamine ja kättesaadavus kõikidele ühiskonnagruppidele. Lisaks räägitakse sellest, kuidas uute digimeetodite kasutamine aitab kaasa kultuuripärandi uurimisele ja millised on muuseumide kasutuskogemused digimaterjalidega. Samuti arutletakse digitaalselt loodavate materjalide ja nende kogumise üle digiühiskonnas.

Lisainfo: https://enmconferences.ee/dhnb-2025

Digihumanitaaria alla kuulub teadus- ja arendustegevus, kus humanitaaria kohtub infotehnoloogiaga. See hõlmab laia valdkonda, sealhulgas tekstide ja muude humanitaarandmete arvutuslikku analüüsi ja mudeldamist, keeletehnoloogiat, digiandmete haldamist, digitaalsete andmekogude loovat kasutust ning digikultuuri uuringuid.

DHNB, mis koondab piirkonna digihumanitaariaga tegelejaid, loodi 2015. aastal Põhjamaades. Organisatsioon laienes 2020. aastal ka Baltimaadesse. Iga-aastased DHNB konverentsid toovad kokku teadlasi, uurijaid, üliõpilasi ja professionaale, kellel on huvi kasutada digitaalseid meetodeid humanitaar-, sotsiaal- ja kunstiteadustes.

Lisainfo: https://dhnb.eu

Konverentsi korraldavad Eesti Rahva Muuseum, Eesti Kirjandusmuuseum, Tartu Ülikooli digihumanitaaria keskus, Eesti Keele Instituut, Tallinna Ülikool ja Eesti Digitaalhumanitaaria Selts.

Konverentsile saab ennast kirja panna 19. veebruarini (varajane registreerimistasu kuni 7. veebruarini).
Konverentsi koduleht: https://dhnb.eu/dhnb2025/
Esialgne programm: https://dhnb.eu/conferences/dhnb2025/

Konverentsi toetavad ka Ettevõtluse Arendamise Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital.

Lisa kommentaar

Email again: